Savjetodavni rad

Savjetodavni rad s roditeljima

Učitelji i odgajatelji komuniciraju s roditeljima kroz redovne konzultacije i roditeljske sastanke.

Informacijski centar “Izazov” – činimo promjene

2005. u okviru projekta MATRA 2 osnovan je Informacijski centar “Izazov” kao zajednički projekt roditelja i stručnjaka iz udruga IDEM, PUŽ, OKO, Udruge za Down sindrom iz Zagreba  i Udruge za unapređenje odgoja i obrazovanja djece i mladeži Gorica iz Velike Gorice.

Osobe s posebnim obrazovnim potrebama i njihove obitelji imaju pravo na kvalitetnu informaciju i podršku kako bi njihova građanska prava na svim poljima života bila lakše ostvarena.

Informacijski centar je prepoznatljivo mjesto u Velikoj Gorici gdje roditelji  dobivaju cjelovite informacije, savjetodavnu podršku i mogućnost stručnog rada s djecom. Zadaća centra je podizanje kvalitete života kroz pružanje brzih, točnih, potpunih i korisnih informacija vezanih uz sve aspekte njihivog života.

Korisnici usluga su roditelji, djeca predškolske dobi, školske dobi i odrasli korisnici.

Roditelji dobivaju stručnu podršku putem informacija, grupa podrške i kontinuiranih edukacija ( predavanja, tematske, interaktivne radionice, kreativne radionice za braću i sestre, okrugli stol, tribine).

U okviru Programa prevencije školskog neuspjeha, u Informacijskom centru će se vršiti ispitivanje spremnosti za školu prije upisa u prvi razred.

Informacijski centar radi u prostorima Savjetovališta.

Mobitel: 091/ 396 -3937

Tel: 6221 - 433, Fax: 6252 - 515

E -mail: czoo.vg@gmail.com

Savjetovalište za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom

Kako jedan od nositelja prve mjere iz Strategije za izjednačavanje mogućnosti osoba s invaliditetom Grada Velike Gorice.  od 28.05.2010. Centar za odgoj i obrazovanje Velika Gorica koristi dio prostora u Zagrebačkoj 90 za Savjetovalište za osobe s invaliditetom Grada Velike Gorice. U savjetovalištu djeluje tim stručnjakla iz različitih specijalnosti od kojih je dio stručnjaka iz Centra za odgoj i obrazovanje.

Priloženi dokumenti:
Strategija 2014-2018.pdf