COO VELIKA GORICA - Dislocirana jedinica Kolodvorska 68

PROGRAMI ZA MLADE

Posebni odgojno-obrazovni program za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualizirane postupke za korisnike od 17. do 21. godine života

Nastavni predmeti: briga o sebi, komunikacija, socijalizacija, izobrazba u obavljanju poslova, upoznavanje uže i šire okoline, organizirano slobodno vrijeme, tjelesna i zdravstvena kultura, vjeronauk

Program odgoja i edukacijske rehabilitacije uključuje: usvajanje motoričkih i praktično-osobnih vještina (razvoj grube i fine motorike, kultura hranjenja, osobna higijena, osobni izgled i urednost, odijevanje, zdravlje i sigurnost, održavanje stambenog prostora, održavanje odjeće, aktivnosti u kuhinji i blagovaonici); usvajanje spoznajno-društvenih vještina (poznavanje neposredne i bliže okolice, kretanje i putovanje, poznavanje i korištenje usluga raznih ustanova i javnih službi, orijentacija u vremenu, korištenje komunikacijskih vještina, usvajanje matematičko-praktičnih znanja i njihova primjena, upoznavanje osobina i odnosa među predmetima; razvijanje interesno-kreativnih aktivnosti (razvijanje interesa za provođenje aktivnosti, poticanje inicijativnosti i kreativnosti, uključivanje u aktivnosti slobodnog vremena); emocionalni razvoj i usvajanje socijalno vrijednosnog sustava (odnos prema sebi – prepoznavanje, izražavanje i kontrola emocija, spoznaja vlastitih osobina i potreba, odabir ponašanja i prihvaćanje odgovornosti; odnos prema drugima – socijalna interakcija, razvijanje grupnih odnosa, prihvaćanje suradnje i zajedništva, prevladavanje sukoba; odnos prema okolini i društvenim vrijednostima lokalne i šire zajednice – razvijanje pozitivnog stava prema okolini, upoznavanje s kulturnim, tradicionalnim i nacionalnim vrijednostima zajednice, pozitivan i aktivan odnos prema društvenim vrijednostima).

PROGRAM  ZA ODRASLE    –    RADNO PROIZVODNE AKTIVNOSTI

Cilj programa radno- proizvodnih aktivnosti je kroz održavanje postojećih znanja, vještina te uvježbavanje novih, potrebnih u svakodnevnom životu u obitelji i poslovnom okruženju osoba s intelektualnim teškoćama, osigurati uvjete i potporu za izgradnju što samostalnijeg života

Galerija slika

« Rujan 2017 »