Naši  korisnici su članovi Dječjeg gradskog vijeća Velike Gorice.

2014.

Kristina Pipek iz Centra za odgoj i obrazovanje zahvalila se na uređenju parka Centra i pozvala drugu djecu iz Velike Gorice da se dođu igrati s njima. Zanimalo ju je hoće li im se i nakon održanog humanitarnog koncerta u lipnju i dalje pomagati oko uređenja kuće za štićenike Centra te mogu li se postaviti sprave za igranje za djecu s invaliditetom.

-Očekujemo da će otvorenje igrališta biti uskoro, kroz dva tjedna, i da ćemo odigrati promotivnu utakmicu s vama. Što se tiče tzv. Babajine kuće kao Grad smo dali već podršku i napravili par sastanaka, sada smo u fazi projektiranja objekta kako bi smo dobili troškovnik za njegovu rekonstrukciju, a nakon toga krećemo u humanitarnu akciju zajedno Grad i centar kako bi ga opremili za boravak da bude po svim kriterijima – odgovorio je Barišić dodavši kako će se otvoriti parkovi za starije, i da će se igrala za djecu s posebnim potrebama neke postaviti u centar grada, a neke u dvorište Centra.

2015.

Dječji gradski vijećnici pokazali su i ove godine ozbiljnost u svojim traženjima, argumentirano su iznosili svoje ideje i pitanja, a Pravobraniteljica za djecu im je poslala primjerke Konvencije o pravima djeteta napisana jezikom prilagođenom djeci.

2016.

Projekt nose Udruženje „Djeca prva“, u partnerstvu s Gradom Velikom Goricom i Centrom za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, te u suradnji s Dječjim vrtićem Ciciban i PŠ Novo Čiče.  Važnu ulogu u projektu ima Dječje gradsko vijeće koje predškolcima u programu predškole u Novom Čiču prenosi svoja iskustva i način na koji se zalaže za dječja prava u svojoj zajednici.

2017.

Naši zastupnici u Dječjem gradskom vijeću 10.04.2017. bili su u posjeti dječjoj pravobraniteljici Ivani Milas Klarić i u obilasku  Hrvatskog sabora.

« Studeni 2017 »

> INFORMACIJE  > roditelji